• canan

Kurumsal Firmalar Personeline Değer Veriyor

Güncelleme tarihi: 3 Tem 2019

Günümüz iş yaşamında çalışanlara sadece emeğinin karşılığını ücret olarak vermek yeterli gelmiyor. Emeğini ortaya koyan, firmasını benimseyerek özverili çalışanlar bunun karşılığında kendisine değer verilmesini ve takdir edilmeyi de istiyor. Özel günlerde hatırlanmak çalışanın motivasyonunu her daim canlı tutan etkenlerden.


Çalışanın işyerinde mutlu olması daha özverili çalışmasını sağlamakla birlikte bu durum günün sonunda işletmenin kazancının daha artması demek oluyor.  İşletmelerin rekabette de öne çıkmasını sağlayarak değerini yükseltmesini de sağlıyor.


Çalışanına, insana değer veren ve bunu gösteren her firma tüketicilerden de tam destek alıyor. Artık herkesin sosyal bir birey olduğunu ve  sanal ortamlarda her daim online olduğunu düşünülürse çalışanına değer veren ve bunu gösteren firmaların sanal ortamda ne kadar büyük bir hızda viral olduğunu görebiliriz.


Hal böyle olunca da firmalar hem kendi kazançları hem firmanın değerini yükseltmek ayrıca çalışanının gönlünü hoş tutmak,  onu motive etmek ve ona değer verdiğini göstermek için özel günlerinde hediye verebilir.


Doğum gününde pasta kesmek yeni işe başladığında çalışma masasını düzenlemek, evlilik veya doğum yaptığında küçük hediye paketleri vermek çalışanın gönlünü hoş tutacak hediye alternatiflerinden.


Özellikle yeni doğum yapmış çalışan veya eşine verilecek bebek hediye sepeti bebeğin ilk ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte ailenin artan masraflarının hafiflemesine de yardımcı olur. Altın verilerek geçiştirilen doğum kutlamalarının yerine düşünülerek hazırlanmış ve süslenmiş bir bebek hediye sepeti çok daha anlamlı olacaktır.Kimi zaman işe yeni başlamış çalışanı motive etmek için çalışma masasına konulan birkaç kalem, ajanda ve obje çalışanın gözünde firmanın değerini kat be kat arttırmaktadır.80 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör