• canan

Bebek Hediyeleri

Bebeklerin doğumunda, mevlüdünde ve özel günlerinde hediye vermek en eski adetlerimizdendir.  Bebeğe iyi dileklerde bulunmak ve ailenin mutluluğunu paylaşmak için verilen hediyeler eğer bebeğin ihtiyacını da karşılıyorsa en güzel hediyedir.Bunun yanında bebeklere verilecek hediyelerde bebeğin yaşı, hangi özel güne gidildiği, ailenin maddi durumu, annenin zevkleri ve sevdikleri şeyler göz önüne alınarak seçilecek hediye aileyi ve dolayısıyla sizi çok daha mutlu edecektir.


Örneğin bebeğin doğumuna tebrik için gidildiğinde bebeğin ilk ihtiyaçlarının olduğu güzel bir hediye sepeti çok daha beğenilecektir. Bunun yanında aile yakını iseniz hastane odasına gelen ziyaretçilere verilmek üzere bebek kurabiye sepeti de güzel bir alternatif olacaktır.


Hastane odasında dikkat çekecek ve daha sonra annenin de kullanabileceği bez pastalar da son zamanlarda sevilen hediye alternatifleri arasında girdi.


Yeni doğan bebeğe ve anneye ilk ihtiyaçlarının ve küçük şirin objelerin yer aldığı şık hediye sepetleri göndermek son zamanlarda oldukça revaçta.


Yeni nesil ve özellikle dijital anneler hamilelikten başlayarak bebeklerinin her anını dolu dolu yaşamayı ve paylaşmayı çok seviyor. Hal böyle olunca eski adetler yenileniyor ve yeni adetler ortaya çıkıyor.


Eski adetlerden olan bebeğin 40 mevlütleri son yıllarda 40 uçurma partilerine dönüştü. Annelerin hamileliklerinin son zamanlarında yapılan baby shower partileri ise yeni nesil annelerin çok sevdiği yeni merasimlerden. Bebeğin ilk dişinin göründüğü diş buğdayı (diş hediği) da parti takvimine çoktan eklendi bile.


Annelerin kutlamak için günleri çoğaldıkça hediye seçenekleri de çoğalıyor.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör