• canan

Bebeğimin Anıları

Güncelleme tarihi: 7 Haz 2019

Daha dün iki çizgi olarak gördüğünüz bebeğiniz şimdi kucağınızda uyuyor. Yarın bir bakmışsınız büyümüş size cevap veriyor😊 Çok klişe bir cümle ama doğru; yıllar ne kadar çabuk geçiyor... Bugün coşkuyla, mutlulukla yaşadıklarınız yarın birer anı olacak. 


Kızımın yaptığı resim

Konu bebeğinizle ilgili olunca her şeyi hatırladığınızı düşünürsünüz ancak geriye dönüp fotoğrafları videoları karıştırdığınızda hayatın karmaşası içinde neleri unutttuğunuzu görürken dudağınızda küçük bir gülümseme ve gözünüzün ucunda minik bir gözyaşı belirir. Gözünüz biraz ileride dünyadan habersiz oyun oynayan bebeğinize kaydığında daha dün kucağınızda olan bebeğinizin ne kadar çabuk büyüdüğünü farkedersiniz.

Her anıyı biriktirme, saklama gibi bir şansımız yok elbette ki ancak en önemli anıların hep gözümüzün önünde olmasını isteriz. Hele ki bebeğinizin ilk doğum günü, ilk dişinin çıktığı gün, yürümeye başladığı gün, konuşmaya başladığı gün, okula başladığı gün ve bir çoğu hep çerçevelerimizdedir. Heyecanla aldığınız o minik tulum artık bebeğinize çok küçük geliyor olabilir ama eliniz hiç gitmez onu yakınınız dahi olsa birine vermek. Prensesinize ilk giydirdiğiniz patiği hala evinizin bir köşesinde duruyordur. Bırakın atmayı sürekli gözünüzün önünde dursun diye büfenize koymuşsunuzdur. 

İşte biz anneler, konu bebeğimiz olunca her şeyi saklamak isteriz. Onun mendili, ilk eldiveni, kağıda yazmaya çalıştığı her çizgi, net bir şekilde çıkmayan her bir fotoğrafı bile mutlaka saklanmalıdır.😢


Doğum Günü Çerçevesi

Heyecanla aldığınız o minik tulum artık bebeğinize çok küçük geliyor olabilir ama eliniz hiç gitmez onu yakınınız dahi olsa birine vermek.
Konu bu kadar hassas olunca bu ihtiyaçlara uygun çerçeveler de gerekiyor. Çünkü saklanacak o kadar çok anı var ki bunları saklamak için bekli ikinci bir ev gerekir. Bu yüzden artık çerçeveler sadece fotoğrafları sergilemiyor. O günün anısını gözünüzde canlandırmanızı da sağlıyor. Örneğin bebeğin doğduğu günün tarihi, saati, bebeğinizin doğum kilosu ve boyu bilgilerinin olduğu bir çerçeve bebeğinizin en güzel hatıralarından birisi olacaktır. 

27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör